site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години завърши с победа подготовката си преди Европейското първенство

снимка: БТА архив

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години завърши с победа подготовката си преди Европейското първенство в Плоещ през следващата седмица. В последната си контрола тимът постигна драматичен обрат срещу Румъния със 70:69, взимайки реванш за загубата ден по-рано.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, като двата тима си размениха по една част. Домакините поведоха с 5 точки след десет минути игра, а на почивката се оттеглиха при 35:33 в своя полза.

След паузата обаче настъпи подем в играта на гостите, които вкараха 18 безответни точки през третата четвърт и след края й се откъснаха с 56:42. Въпреки срива в играта си, баскетболистките на Маргарита Маринкова показаха характер в заключителните минути и стигнаха до обрата в самия край.

Димана Костова беше най-резултатна за България със 17 точки. Николета Стойнова отбеляза 16, с 13 се отличи Деница Манолова, а 11 добави Елена Драгоева.

Европейското първенство в Дивизия B ще се проведе в румънския град Плоещ в периода 2-11 август. България е в група с Гърция, Ирландия, Република Северна Македония и Норвегия.

Към 17:31 на 28.07.2024 Новините от днес