site.btaКитайка спечели олимпийската титла на 20 километра спортно ходене

Китайка спечели олимпийската титла на 20 километра спортно ходене
Цзяю Ян ликува след финала на 20 километра спортно ходене на Олимпиадата в Париж снимка: AP/Dar Yasin

Цзяю Ян от Китай спечели олимпийската титла на 20 километра спортно ходене в Париж.

Световната шампионка от Лондон 2017 Ян финишира за 1:25.54 час. 28-годишната китайка поведе още след петия километър и до края на позволи да бъде задмината.

Втора на 25 секунди финишира световната шампионка Мария Перес от Испания. Така тя си осигури среброто, след като на предишната Олимпиада в Токио остана извън подиума на четвъртото място.

С бронза се окичи световната вицешампионка Джемима Монтаг (Австралия), която постави континентален рекорд с 1:26.25 час. Монтаг беше шеста на Игрите в японската столица.

Защитаващата титлата си от Токио 2020 Антонела Палмизано (Италия) се движеше десета, но се отказа след 13-ия километър.

Сребърната медалистка от Игрите в японската столица Лорена Аренас (Колумбия) този път се размина с отличието. Тя постигна национален рекорд с 1:27:03 час, но остана четвърта.