site.btaНаградният фонд за Купата на Аматьорската футболна лига се увеличава на 50 хиляди лева

Фратрия (Варна) е новият носител на Купата на Аматьорската лига. снимка: официална страница на клуба

Турнирът за Купата на Аматьорската футболна лига от новия сезон ще бъде със завишен награден фонд, съобщиха от организацията за БТА. До момента сумата, която си разпределяха останалите във финалната четворка отбори, беше 30 хиляди лева.

От сезон 2024/25 сумата нараства на 50 хиляди лева, а това се дължи на включването на още спонсори.

Турнирът за Купата на Аматьорската лига обхваща всички футболни клубове в България, които не са в професионалния футбол. Участието е задължително за тези от Трета лига, докато за четвърта, пета дивизия, както и за отбори от други първенства, е по желание.

Най-напред отборите играят в региони, след това се излъчват междуобластни квалификации и накрая победителите в четирите зони се срещат на национални полуфинали.

Досега при 30 хиляди лева награден фонд отборът-победител получаваше 20 хиляди. За загубилия тим оставаха 5000, а отпадналите на полуфиналите получаваха по 2500 лева всеки. Как точно ще бъде новото разпределение при завишената сума, ще бъде уточнено на първото заседание на Управителния съвет на Аматьорската лига.

През миналата година Купата на Аматьорската лига беше спечелена от Фратрия (Варна), който победи с 2:0 Академик (Свищов). В последствие младият варненски клуб влезе във Втора лига.

Към 19:14 на 31.07.2024 Новините от днес