site.btaОлимпийският шампион Франция стартира със загуба на мъжкия хандбален турнир в Париж

AP Photo/Aaron Favila

Олимпийският шампион Франция стартира със загуба защитата на титлата си на турнира по хандбал за мъже на Игрите в Париж.

Французите бяха надиграни от големия си съперник Дания с 29:37 в среща от група Б. Двубоят бе повторение на финалите от последните две Олимпиади, като Франция спечели в Токио преди три години с 25:23, а Дания триумфира със златото в Рио през 2016 година.

Повече от 5000 привърженици на Франция в залата в Париж подкрепяха "петлите", но си тръгнаха разочаровани.

Световният шампион Дания поведе с един гол на почивката (18:17). След силно начало на втората част, когато вкараха три бързи безответни гола, датчаните взеха психологическа преднина и не допуснаха обрат до края.

С по 11 гола за Дания се отличиха Матиас Гидсел и Симон Питлик. Най-резултатен за Франция бе Юго Деска със 7 гола.

В другите срещи от група Б Норвегия победи Аржентина с 36:31, а Египет се наложи над Унгария с 35:32.

В група Хърватия стартира с победа над Япония с 30:29, Германия победи Швеция с 30:27, а Испания се наложи над Словения с 25:22.

Към 02:15 на 28.07.2024 Новините от днес