site.btaЛудогорец стигна до минимална победа над ЦСКА, Тобиас Хайнц пропусна дузпа за "армейците"

състави:

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Едвин Куртулуш, Оливие Вердон, Сон, Дерой Дуарте, Педро Нареси (65-Ивайло Чочев), Бърнард Текпетей (77-Кайо Видал), Якуб Пьотровски (86-Тодор Неделев), Рик Джонатан (86-Спас Делев), Руан Секо (77-Матиас Тисейра)

старши треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА: Иван Дюлгеров, Тибо Вион (65-Иван Турицов), Лумбард Делова, Християн Петров, Сейни Санянг, Марселино Кареасо, Петко Панайотов (54-Матиас Фаетон), Тобиас Хайнц, Джонатан Линдсет (64-Станислав Шопов), Улаус Скаршем (79-Юлиан Илиев),  Георги Чорбаджийски (79-Марк-Емилио Папазов)

старши треньор: Томислав Стипич

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 в среща от първия кръг на футболния елит в България. Единственото попадение в срещата падна в 54-ата минута, когато националът Християн Петров си отбеляза автогол. През първото полувреме на мача Тобиас Хайнц пропусна дузпа за „армейците“.

Главният съдия на двубоя Никола Попов бе награден точно преди старта. Опитният арбитър получи наряд за своя мач номер 250 в родния елит.

ЦСКА стартира уверено срещата и създаде добра възможност още в 4-ата минута, но ударът на Християн Петров бе спасен от Серджио Падт. Веднага след това Джонатан Линдсет и Петко Панайотов също не успя да се възползват от добрите възможности, които се откриха пред тях.

След само 10 минути игра „армейците“ създадоха поредна ситуация в побето на домакините, но този Улаус Скаршем бе неточен.

В 17-ата минута футболистите на Томислав Стипич за пореден път надиграха противника, но ударът на Георги Чорбаджийски попадна в ръцете на Падт.

Постепенно темпото на игра спадна и действията се развиваха предимно в центъра на терена.

ЦСКА се възползва от разконцентрираната игра в защитата на Лудогорец и Джонатан Линдсет се измъкна сам срещу Падт, но Оливие Вердон го фаулира в гръб. Първоначално съдията Никола Попов не отсъди нарушение, но след справка с ВАР отсъди наказателен удар. Тобиас Хайнц застана зад топката, а ударът му в средата на вратата бе избит с крак от Падт.

В добавеното време на първата част Хайнц бе изведен сам срещу Падт, но опитът му да прехвърли стража бе неуспешен.

Секунди по-късно и Петко Панайотов бе изпуснат от бранителите, но се засуети и отново не стигна до гол за ЦСКА.

След подновяването на играта Лудогорец започна активно. В 51-а минута пробив на Бърнард Текпетей мина встрани от вратата пазена от Иван Дюлгеров.

120 секунди по-късно Лудогорец откри резултата. Прострелно центриране на Фон Витри бе отклонено от Християн Петров и топката бе неспасяема за Дюлгеров.

Капитанът на ЦСКА Джонатан Линдсет получи контузия в 64-ата минута и бе принудително заменен от Станислав Шопов.

В 74-ата минута Лудогорец пропиля отлична възможност за втори гол. Рик Джонатан изведе Руан Секо сам срещу Дюлгеров, но вратарят майсторски затвори нападателя. Малко след това Секо стреля опасно с глава, но над вратата.

В 79-ата минута в игра за ЦСКА се появи Юлиан Илиев на мястото на Скаршем. За младият полузащитник това бе дебют за мъжкия отбор на „червените“.

До края на срещата гостите опитаха плах опит да изравнят резултата, който завърши без успех.

Към 01:17 на 22.07.2024 Новините от днес