site.btaОтборът на Франция стана шампион на Европейското първенство по волейбол за мъже до 18 години в София

Снимка: bvf.bg

Отборът на Франция стана европейски шампион на първенството по волейбол за мъже до 18 години, което се проведе в София и Пловдив.

Във финала в зала "Левски София" "петлите" постигнаха чиста победа над тима на Италия с 3:0 (25:15, 25:20, 25:21). Таки тимът триумфира с титлата, като победи във всичките си мачове в турнира.

На финала превъзходството на Франция бе голямо. Най-резултатни за французите бяха диагоналите Ноа Дюфло-Роси с 16 точки и Андрей Йоканович с 15. Българинът Мануел Златанов, който играе за Италия и е наследник на известния волейболен род, завърши с 13 точки.

В мача за трето място тимът на Полша се наложи над Испания в оспорван двубой с 3:2 (25:21, 25:20, 28:30, 26:28, 15:12).

Към 22:25 на 21.07.2024 Новините от днес