site.btaБотев Пловдив тръгна в Първа лига с победа над Ботев Враца

Ботев Пловдив тръгна в Първа лига с победа над Ботев Враца
Ботев Пловдив победи Ботев Враца в мач от първия кръг в Пъра лига / снимка: БТА/Архив

Среща от първия кръг за сезон 2024/25 в Първа лига

Ботев Враца - Ботев Пловдив - 1:3 (0:0)
голмайстори: 0:1 Мартин Секулич 54, 0:2 Мартин Секулич 57, 1:2 Даниел Генов 60, 1:3 Янис Карабельов 77

състави:
Ботев Враца (4-2-3-1): . Федерико Бариос - Дилян Георгиев, Меси Биатомусока, Стефан Цонков, Мартин Ачков - Давид Суарес (46-Стефан Велев), Мартин Смоленски (62-Марко Мажуга) - Спас Георгиев (62-Даниел Кондраков), Браян Переа, Бубакар Траоре - Даниел Генов (62-Иван Василев)
старши треньор: Тодор Янчев

Ботев Пловдив (4-2-3-1): Матвей Игонен - Ехидже Укаки, Йонас Там, Сирику Дианате, Андрей Йорданов - Янис Карабельов, Ален Корошец (87-Матиюс Ремейкис) - Кристиан Нвачукву (70-Константинос Балоянис), Ивелин Попов (70-Джеймс Ето'о), Никола Илиев (59-Самуел Акере), Мартин Секулич
старши треньор: Душан Керкез

Носителят на купата на България Ботев Пловдив започна новия сезон в Първа лига с победа с 3:1 над Ботев Враца като гост.

На стадиона под връх Околчица всички попадения паднаха през второто полувреме, като на два пъти точен за победителите бе хърватинът Мартин Секулич. Още едно попадение добави Янис Карабельов,а точен за домакините от Враца бе Даниел Генов.

До почивката не се случи абсолютно нищо запомнящо се, като единственият интересен момент дойде в 43-тата минута, когато Никола Илиев от тима на гостите отправи удар в страничната греда на врачани.

На съвсем различни оборите започна втората част и още в 54-тата минута резултатът бе открит. Кристиан Нвачукву напредна по лявото крило и пусна ниско центриране към задната греда, където Секулич нахлу от втора позиция, за да реализира за 1:0 в полза на Ботев Пловдив.

Три минути след това Нвачукву се пребори със защитник на врачани за една изритана напред топка и успя да я върне към Секулич, който няколко метра не сбърка за 2:0 в полза на "канарчетата".

Ботев Враца реагира почти мигновено и в 60-ата минута Даниел Генов намали. Нападателят стигна първи до един пас от дълбочина и с техничен прехвърлящ удар изненада излезлия неразчетено вратар на гостите Матвей Игонен за 1:2.

Ботев Пловдив обаче бързо възстанови преднината си от два гола. Това стана в 77-мата минута, когато Янис Карабельов засече топката след центриране от корнер, с което оформи крайния резултат.

Гостите можеха да направят победата си и по-изразителна, но в търсене на хеттрика си Секулич направи два невероятни пропуска в самия край на срещата.

Към 23:30 на 21.07.2024 Новините от днес