site.btaОБНОВЕНА Лидерката в световната ранглиста по тенис Ига Швьонтек отпадна в третия кръг на "Уимбълдън"

AP Photo/Alberto Pezzali

Ига Швьонтек отпадна в третия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Лидерката в световната ранглиста изненадващо загуби след обрат с 6:3, 1:6, 2:6 срещу Юлия Путинцева.

Полякинята поведе в мача след 6:3 в първия сет, но след това допусна изоставане с 1:3 във втория. Това помогна на представителката на Казахстан да се върне в двубоя.

Третата част отново премина при превъзходство за 29-годишната Путинцева, която заема 35-то място в класацията на УТА. Шампионката от последните три издания на "Ролан Гарос" допусна пасив от 0:4, след което казахстанката приключи двубоя при третия си мачбол след точно два часа на корт номер 1.

Юлия Путинцева постигна осми пореден успех и спря серията на Швьонтек от 21 последователни победи.

"Наистина се чувствам великолепно. Бях съсредоточена върху това да играя много бързо. Свърши ми отлична работа", заяви победителката, цитирана от официалния сайт на УТА.

Путинцева постига втори успех в кариерата си срещу тенисистка, която заема лидерската позиция в световната ранглиста. До момента казахстанката не беше достигала до третия кръг на "Уимбълдън".

Елена Остапенко ще бъде следващата противничка на Юлия Путинцева, която спечели първа титла на трева в кариерата си преди две седмици в Бирмингам. Латвийката Остапенко, поставена под номер 13, победи лесно Бернарда Пера от САЩ с 6:1, 6:3 за по-малко от един час.

През 2018 година Остапенко достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

Онс Жабюр също отпадна от "Уимбълдън". Тунизийката, която е десета в схемата, загуби с 1:6, 6:7 (4) срещу номер 21 Елина Свитолина.

Украинката, играла полуфинал в Лондон през миналия сезон, се нуждаеше от 80 минути, за да елиминира финалистката от последните две години.

Свитолина, която има четири успеха в общо пет двубоя срещу Жабюр, не допусна пробив в мача, продължил 80 минути.

В следващия кръг украинската тенисистка ще се изправи срещу Синю Ван. Китайката, която победи в първия кръг българката Виктория томова, се наложи с 2:6, 7:5, 6:3 срещу представителката на домакините Хариет Дарт.

18-годишната Анна Калинская, 17-та в схемата, победи със 7:6 (4), 6:2 рускинята Людмила Самсонова, 15-та поставена. В четвъртия кръг на "Уимбълдън" украинката ще играе срещу шампионката от 2022 година Елена Рибакина, която отстрани бившата номер 1 в света Каролине Возняцки след успех с 6:0, 6:1 само за 58 минути игра.

Към 23:17 на 06.07.2024 Новините от днес