site.btaИталианката Джазмин Паолини и хърватката Дона Векич се класираха за четвъртфиналите на "Уимбълдън"

Снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Италианката Джазмин Паолини се класира за първи път в кариерата си на четвъртфиналите на "Уимбълдън", след като американската й съперничка Мадисън Кийс се отказа в третия сет при 5:5 гейма заради контузия.

Паолини, която бе финалистка от "Ролан Гарос" през тази година, спечели първия сет с 6:3, но отстъпи втората част след оспорван тайбрек с 6:7 (6).

Двете играха при закрит покрив на корта заради валежите в английската столица.

Американката Кийс изглеждаше много близо до най-добрите осем, след като водеше в третата част с 5:2 и сервираше за мача, но беше пробита и очевидно изпита силна болка в слабините. Тя получи медицинска помощ на корта, като бедрото й бе стегнато здраво с превръзка. Американката бе принудена да се откаже, обляна в сълзи.

Италианката Паолини, която е седма поставена в схемата на турнира, показа изключителна борбеност, като във втория сет се завърна, след като изоставаше в резултата с 1:5. Тя стигна до тайбрек, който обаче загуби.

"Наистина съжалявам за нея. Тъжно е да завършиш мача по такъв начин. Изиграхме наистина хубав мач, беше трудно, имаше възходи и падения. Аз имах късмет донякъде, но и съм тъжна, защото не е лесно да се спечели така", коментира Паолини след успеха. Преди старта на "Уимбълдън" тя не беше печелила мач на трева в основната схема на голям турнир.

Тя стана петата италианка, която се класира за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем в Лондон. Тя чака в следващия кръг победителката от мача между шампионката от Откритото първенство на САЩ Коко Гоф и поставената под номер 19 американка Ема Наваро.

Хърватката Дона Векич също продължи в следващата фаза след победа над испанката Паула Бадоса с 6:2, 1:6, 6:4 за малко повече от час и 40 минути игра. Мачът бе спиран няколко пъти заради валежите в Лондон, което разстрои играта и на двете.

Векич направи два пробива в първата част и комфортно спечели с 6:2. Бадоса обаче бе по-добра във втория сет, като поведе с 3:0, след това още веднъж взе подавана на Векич и изравни след 6:1.

Третата част започна с 2:0 за Векич, но Бадоса върна пробива и направи 2:2. Хърватката поведе с 5:4 и успя да спечели сервиса на Паула Бадоса в десетия гейм, което й гарантира успеха.

Дона Векич бе по-агресивната от двете на корта, като направи два пъти повече печеливши удари - 27 срещу 14 за испанката. Хърватката обаче бе и по-нервна и допусна много повече непредизвикани грешки - 29 срещу 16 за Бадоса.

Хърватката чака в следващия кръг победителката от двубоя между британката Ема Ръдукани и новозеландката Лулу Сун.

Към 23:20 на 07.07.2024 Новините от днес