site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години завърши наравно с Португалия в контролна среща

снимка БТА

Националният отбор на България за младежи до 20 години записа второ равенство в контролите от подготовката за Европейското първенство в Питещ.

След като не бе излъчен победител в мача с Нидерландия преди седмица в Ботевград, днес тимът завърши наравно и с Португалия в Русе - 82:82. Поради приятелския характер на мача, отново нямаше продължение.

Двата отбора изиграха много оспорван двубой, белязан с 15 смени на водачеството и 13 равенства, в който разликата така и не надвиши 6 точки.

Баскетболистите на Васил Христов допуснаха леко изоставане в началните минути, но след първата част обърнаха за 22:20. Гостите си върнаха водачеството през втория период, излизайки напред с 41:38 на почивката.

Играта продължи кош за кош и след паузата, а последната четвърт започна при минимално предимство за Португалия – 63:62, като и в оставащото време нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата.

По 20 точки за България отбелязаха Илиян Пищиков и Кръстомир Михов, с 16 е Христо Бъчков.

България и Португалия ще се изправят един срещу друг още веднъж в неделя в Русе, като проверката ще бъде последна за тима преди Европейското първенство.

Към 23:20 на 06.07.2024 Новините от днес