site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години победи Португалия в контролна среща

снимка: Кореспондент на БТА в Русе Андрей Кючуков

Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години записа успех със 72:63 срещу Португалия в последната си контрола от подготовката за Европейското първенство в дивизия "Б" в Питещ, Румъния. Срещата се игра в зала "Дунав" в Русе.

Проверката беше шеста за баскетболистите на селекционера Васил Христов, които ден по-рано в същата зала направиха 82:82 със същия съперник, а преди това надвиха Унгария и Великобритания в Самоков, завършиха наравно с Нидерландия и победиха Швейцария в Ботевград.

След равностойни пет минути в началото португалците поведоха с осем точки, но в края на първата четвърт българският отбор намали изоставането си само до една точка за 17:18. Възходящото представяне на домакините продължи и на полувремето водеха с осем точки за 33:25.

След почивката разликата в полза на България стана двуцифрена, но кош със сирената за гостите намали за 49:41 преди решителната част.

В нея португалците успяха да се доближат дори на 4 точки за 58:54, но националите бяха по-концентрирани и дори поведоха с 14 точки за 72:58, а финалната сирена дойде при 72:63 в тяхна полза на таблото.

Христо Бъчков бе най-резултатен за победителите с 15 точки, като овладя и 9 борби. 14 точки добави капитанът Кръстомир Михов, а 12 отбеляза Красимир Петров.

Следващите срещи за баскетболистите на старши треньора Васил Христов са от груповата фаза на Европейското първенство в Питещ срещу връстниците им от Естония, Грузия, Албания и домакините от Румъния съответно на 13, 14, 16 и 17 юли.

Към 23:17 на 07.07.2024 Новините от днес