site.btaНационалният тим на България по баскетбол за младежи до 20 години завърши наравно в третата си контрола

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националните отбори на България и Нидерландия по баскетбол за младежи до 20 години не излъчиха победител в контролната среща помежду им, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“. Мачът завърши при равенство 66:66, като по договорка на двата тима нямаше продължение.

Проверката бе трета за националите в подготовката им за Европейското първенство в Дивизия B, като те имат и две победи срещу Унгария и Великобритания. Следващата контрола на тима на България е на 30 юни (неделя) срещу Швейцария, отново в Ботевград.

Двубоят започна сравнително равностойно, като постепенно гостите взеха леко предимство и след 10 минути игра водеха с 19:14. Разликата в тяхна полза достигна 15 точки през втория период, но след серия безответни точки баскетболистите на старши треньора Васил Христов заличиха част от пасива си и на почивката изоставаха с 30:38.

Подемът в играта на българите продължи и след паузата и преди решителната част те намалиха на 47:50. България стигна и до пълен обрат в началото на последната четвърт за 52:50, но много бързо Нидерландия си върна водачеството. Последваха оспорвани минути, но в крайна сметка победител не бе излъчен.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за тима със 17 точки. Кръстомир Михов има 12, с 11 е Красимир Петров.

Към 14:14 на 30.06.2024 Новините от днес