site.btaАлександър Зверев елиминира Камерън Нори и достигна четвъртия кръг на "Уимбълдън"

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Четвъртият поставен германец Александър Зверев се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Зверев се наложи над представителя на домакините Камерън Нори с 6:4, 6:4, 7:6(15) в двубой, продължил два часа и 30 минути, който се игра при затворен покрив заради дъждовното време в Лондон.

Последният британец, останал в мъжката схема - Нори отрази пет мачбола в тайбрека на третия сет, но и пропусна пет възможности да спечели и да прати срещата в четвърти сет. Зверев осъществи по един пробив в първите две части и ги спечели с по 6:4 преди да се стигне до зрелищния тайбрек в третия сет.

На трибуните, за да наблюдават двубоя между Александър Зверев и Камерън Нори бяха редица популярни спортни личности, сред които и футболният треньор Пеп Гуардиола.

Това даде повод на Зверев да се пошегува с испанския специалист в интервюто си след мача с думите: "Когато видях Пеп, станах много нервен за няколко гейма. Благодаря много, че дойде. За мен беше привилегия. Байерн Мюнхен има нужда от треньор, човече. Ако се умориш от футбола, може да ми станеш треньор по всяко време."

Попитан за състоянието на лявото си коляно, с което имаше проблеми в хода на мача, германският тенисист заяви: "Чувствам се ограничен в някои движения. Очевидно ще го проверя, но съм доволен, че все пак успях да играя."

14-ият поставен американец Бен Шелтън отстрани представителя на Канада Денис Шаповалов с 6:7(4), 6:2, 6:4, 4:6, 7:6(6) и си осигури мач с водача в световната ранглиста и в схемата на "Уимбълдън" Яник Синер от Италия в следващия кръг.

За четвъртия кръг се класираха още испанецът Роберто Баутиста-Агут, който очаква сблъсък с 12-ия в схемата американец Томи Пол и французинът Джовани Мпечи Перикар. Баутиста-Агут се справи с италианеца Фабио Фонини в третия кръг със 7:6(6), 3:6, 5:7, 7:6(1), 6:4 в среща, продължила общо игрово време от 4 часа и 26 минути.

Мпечи Перикар елиминира финландеца Емил Руусувуори с 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:4 за два часа и 31 минути.

Мачовете днес в Лондон бяха прекъсвани няколко пъти заради дъжда, който продължава да създава проблеми на организаторите.

Към 22:13 на 06.07.2024 Новините от днес