site.btaБългарският национал Георги Костадинов с нов силен мач за АПОЕЛ, вкара гол и във втората лятна контрола

снимка: APOEL FC

Българският национал Георги Костадинов отново вкара гол във втората лятна контрола на кипърския шампион АПОЕЛ (Никозия), а "жълто-сините" завършиха 2:2 със сръбския ФК Нови Пазар на лагера в курорта Златибор. Преди шест дни той се разписа и за успеха с 1:0 над Спартак (Суботица) в първата проверка на сръбска земя, а днес затвърди, че се намира в отлична форма.

Българският национал започна като титуляр и игра едно полувреме. Останалите от първите 11 на треньора Диего Гайего останаха на терена до 62-ата минута.

Костадинов създаде първата голова възможност в мача още в 3-ата минута. След изпълнение на ъглов удар той беше застанал на задна греда, посрещна топката с глава, но през бранител я прати в левия вертикален стълб. В последствие имаше добавка, но този път бранител на домакините подложи тяло и предотврати гол. В 23-ата минута отново имаше възможност за гол за отбора от кипърската столица Никозия, а Георги Костадинов пак беше в основата. След фаул на Маркиниос, Костадинов свали с глава към новото попълнение Стефан Дражич, който с нов удар с глава прати топката в аут.

В 30-ата минута резултатът вече беше 1:0 за АПОЕЛ, след като Чиприано изведе Костадинов зад защитата на сърбите. Българският халф се измъкна, излезе сам срещу вратаря и технично копна топката над плонжа му, изпращайки топката във вратата.

Минута преди края на първата част сърбите изравниха. В 76-ата минута Жоао Луис Чиприано направи 2:1 за АПОЕЛ (Никозия), а равенството 2:2 беше фиксирано след меле десет минути преди края на редовното време.

Към 21:32 на 05.07.2024 Новините от днес