site.btaГергана Павлова продължава на четвъртфиналите на турнир по бадминтон във Франция

снимка БТА архив

Гергана Павлова се класира на четвъртфиналите на единично на международния турнир по бадминтон в Песак (Франция).

Поставената под номер 4 българка победи две представителки на домакините - първо Уляна Голубнича с 21:8, 21:15 за 30 минути, след което и Мари Чезари с 21:15, 21:17 за 39 минути. Утре Павлова ще играе срещу шестата в схемата София Ноубъл (Ирландия).

Квалификантката Таня Иванова записа победа и загуба. Тя надделя над Трантини Кумаравел (Англия) с 22:20, 22:20 за 34 минути, след което отстъпи пред Флора Ван (Нидерландия) с 21:23, 12:21 за 27 минути.

Иванова започна от пресявките и постигна два успеха в два мача.

На двойки Павлова и Иванова са поставени под номер 3 в схемата и почиваха в първия кръг. По-късно тази вечер двете българки излизат на корта, но съперничките им ще станат известни по-късно.

Към 23:23 на 05.07.2024 Новините от днес