site.btaНаставникът на Марибор Анте Шимунджа преди двубоите с Ботев (Пловдив) в Лига Европа: "Сдобихме се с допълнителна информация за съперника"

Снимка: БТА, Архив

Старши треньорът на словенския Марибор Анте Шимунджа заяви, че се е сдобил с допълнителна информация за тима на Ботев (Пловдив) преди мачовете между двата тима в първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Бившият наставник на Лудогорец говори пред клубния сайт на Марибор след последните две контролни срещи на тима от лятната подготовка. В рамките на един ден словенският отбор изигра два приятелски мача, като загуби с 0:4 от румънския Рапид (Букурещ) и победи с 2:1 ЦСКА 1948

"Намерението ни беше да разпределим възможно най-много минути между възможно най-много играчи, както направихме при зимната подготовка. За щастие, последните 180 минути от подготовката минаха без контузии. Първият мач беше предизвикателство за нас, тъй като играхме срещу отлично подготвения отбор на Рапид Букурещ. По-младите ни състезатели имаха възможност да усетят твърдите единоборства и амбицията. Във втората среща излязохме с доста по-опитен състав. Видях много добри неща в мача срещу ЦСКА 1948. Доминирахме над съперника и въпреки, че допуснахме попадение, успяхме да отбележим два гола. Като цяло, денят бе позитивен", коментира Шимунджа и обясни защо от клуба са избрали за съперник в контролите български отбор.

"Имахме малко късмет, когато избирахме съперници след изтегления жребий, но умишлено искахме да играем срещу български отбор. Целта ни е да усетим техните характеристики на терена, така че това бе важен опит за нас", каза още наставникът на Марибор.

"Първо ще направим възстановяване, а от неделя ще се посветим на финалната част от подготовката за началото на сезона. Сдобихме с допълнителна информация за съперника, така че оттук нататък ще мислим само за мача с Ботев", завърши Анте Шимунджа.

Първият двубой между Ботев (Пловдив) и Марибор е на 11 юли (четвъртък) от 21:00 часа на стадион "Христо Ботев".

Към 14:10 на 05.07.2024 Новините от днес