site.btaЦСКА победи Макаби Петах Тиква в контролна среща

ЦСКА победи Макаби Петах Тиква в контролна среща

ЦСКА победи с 2:1 Макаби Петах Тиква в петата проверка на тима от старта на подготовката за новия сезон. Точни за "армейците" бяха Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц от дузпа. Двубоят се игра на комплекс "Евима" в Банско.

Първите минути на проверката бяха скучни и липсваха положенията пред една от двете врати. В 27-ата минута Иван Дюлгеров майсторски отрази удар на футболист на Макаби, който бе изведен сам срещу стража на „армейците“.

В 34-ата минута ЦСКА откри резултата, след като с голяма доза късмет топката стигна до Улаус Скаршем, който я продължи за Джонатан Линдсет, а той преодоля вратаря за 1:0.

Втората част започна с отлична възможност за "червените". Скаршем получи пас в наказателното поле от Хайнц и стреля неточно. В 50-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Георги Чорбаджийски. Зад топката застана Тобиас Хайнц, който покачи на 2:0. Седем минути по-късно отново Скаршем направи сериозен пропуск, след като от точката на дузпата шутира встрани от целта.

В 76-ата минута Амер Алтори засече на празна врата и върна един гол за Макаби. Веднага след това в игра се появиха новите попълнения Йоан Борносузов и Лумбард Делова, а местата си отстъпиха Станислав Шопов и Георги Чорбаджийски.

В 80-ата минута и Иван Турицов получи възможност да натрупа игрови минути.

В днешния ден ЦСКА ще изиграе още една контрола срещу тим на Раднички (Ниш) от 17:30 часа.

Стартов състав на ЦСКА: Иван Дюлгеров, Сейни Санянг, Християн Петров, Браян Кордоба, Тибо Вион, Петко Панайотов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Улаус Скаршем, Георги Чорбаджийски.

Към 16:14 на 05.07.2024 Новините от днес