site.btaТенисистката Онс Жабюр е плакала заедно с Кристиано Роналдо при пропуска от дузпа на португалския футболен национал срещу Словения

Снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Тунизийската тенисистка Онс Жабюр е плакала заедно с Кристиано Роналдо при пропуска на португалския национал от дузпа на европейското първенство по футбол срещу Словения. Това разкри самата тя на пресконференция след победата си във втория кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

"В понеделник гледах мача на Португалия. Плаках на пропуска на Роналдо заедно с него, защото го обичам толкова много", заяви Жабюр, цитирана от агенция АП.

Роналдо пропусна дузпата през първото полувреме на мача срещу Словения, след като вратарят Ян Облак отрази удара му. Мачът завърши наравно в редовното време и продълженията, но при изпълнението на наказателни удари капитанът на португалците бе точен от 11 метра и неговият тим спечели с 3:0.

"Трудно е да обясниш емоциите в спорта. Любимото ми нещо е публиката. Хората наистина го подкрепят, а той самият показа колко силен е психически, тъй като вкара след пропуска. Това е невероятно", добави тунизийката.

Португалия се класира на четвъртфиналите и ще срещне Франция в повторение на трофея за титлата от 2016.

"Гледам много мачове, но някои от тях ме разочароват. Мислех, че първенството ще бъде по-интересно", добави Жабюр.

Към 11:32 на 05.07.2024 Новините от днес