site.btaОтборът на България по волейбол за жени до 18 години направи обрат срещу Полша и излезе на първо място в групата

Снимка: bvf.bg

Националният отбор на България направи впечатляващ обрат и победи тима на Полша с 3:2 (21:25, 21:25, 25:21, 28:26, 15:7) на Европейското първенство в Група II в гръцкия град Хераклион. Това бе трета поредна победа на младите българки под ръководството на Антонина Зетова след успехите над тимовете на Германия и Турция.

Българският отбор бе в състав: Вяра Парапунова, Елисавета Сариева, Деница Ангелова, Божидара Иванова, Димана Иванова и Една Тодорова.

Мачът започна зле за българския отбор, след като тимът на Полша повече с 6:0 в първия гейм. Частта мина през 16:8 за съперника, като в този момент отборът на Зетова успя да направи четири поредни точки. Родният тим намали разликата при 17:19, ножицата продължи да се отваря и България отстъпи с 21:25 след финална атака на Мая Копут.

Втората част започна по-добре за България, която поведе с 6:2. Българките водеха до 15:12, а след това и със 17:15, когато започна обратът. Полша се откъсна при 23:20, а след това и спечели 25:21 с успешна блокада на Надя Сиуда.

България отново пое инициативата в третата част и поведе с 3:0, 7:2, а след това и с 15:4, което бе най-голямата разлика. Полякините се върнаха близо при 20:23, но тимът на Зетова намали резултата с 25:21

Четвъртата част бе много драматична, като България изпусна възможност да я затвори при 24:23, а Полша имаше неуспешен мачбол при 25:24. Българките останаха в мача с мощна атака на Вяра Парапунова, която заби за 28:26 и изравни геймовете 2:2.

В тайбрека тимът на Зетова дръпна в резултата с 6:3 и 8:5. След това България направи нова силна серия от 4 поредни точки и стигна до 13:6. Полякините върнаха само една точка, а родният тим спечели победата при 15:7 за 3:2. Последната точка направи Една Тодорова от сервис.

В временното класиране на Група II България е едноличен лидер с 8 точки, докато Полша е на втора позиция със 7. Утре отборът почива, а в петък ще изиграе следващия си мач срещу отбора на Литва.

Към 16:13 на 03.07.2024 Новините от днес