site.btaБългарският национален отбор по волейбол за девойки до 18 години победи Турция на европейското първенство

Снимка: bvf.bg

Българският национален отбор по волейбол за девойки до 18 години записа втора поредна победа на европейското първенство, група 2. Състезателките на Антонина Зетова спечелиха с 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23) срещу Турция.

Българките делят първото място в потока с отбора на Полша, който също има шест точки след два успеха. За туркините пък това бе първо поражение и те делят второто място с отбора на Гърция, който е с мач по-малко.

За българките с 18 точки се отличи Калина Венева, която направи един от общо четирите аса за отбора. Дарина Нанева записа девет точки, а Деница Ангелова добави други осем. Седем наниза Никол Окоро.

Най-резултатна в мача с 19 точки за Турция бе Джейлин Куян.

Утре българските националки излизат срещу отбора на Полша в директна битка за първото място на турнира в Гърция. Двубоят е насрочен за 12:00 часа.

Към 22:14 на 02.07.2024 Новините от днес