site.btaБългария започна с чиста победа над Германия на Европейското първенство по волейбол за жени до 18 години

Снимка: bvf.bg

Националният отбор на България по волейбол за жени до 18 години победи Германия с 3:0 (25:23, 25:19, 25:23) на старта си на Група 2 от Европейското първенство в гръцкия град Хераклиен.
Отборът, с който започна треньорът Антонина Зетова, бе Деница Ангелова, Калина Венева, Никол Окоро, Димана Иванова, Вяра Парапунова и Дарина Нанева.

Родният тим започна силно мача, като реализира първите три точки, но след това последва срив и изостана с 3:7. Следващите 7 поредни точки бяха за тима на Зетова, който поведе с 10:7. Последното равенство бе при 12:12, като след това младите българки взема аванс, който варираше от една до три точки, а отборът затвори частта при 25:23.

Вторият гейм също започна с размяна на точки, но Германия поведе с 6:3. Съперникът имаше аванс до 13:10, но последваха пет поредни точки за българките. Преднината на тима на Зетова достигна до 22:17, а най-голямата разлика бе в края - 25:19, като отборът приключи с ас на Вяра Парапунова.

Третият гейм също мина през обрати. Германия поведе с 10:7, родният тим изравни при 12:12, а след това отново пое инициативата. Авансът стигна до 20:16 и до 22:18, но Германия изравни драматично за 22:22. Родният тим бе по-настойчив в края и се наложи с 25:23, като затвори целия мач.

В класирането та Група 2 България е начело в класирането в компанията на Полша и Турция като отбори с чисти победи.

Утре е вторият мач на отбора, воден от Антонина Зетова, с тима на Турция.

Към 21:23 на 01.07.2024 Новините от днес