site.btaГеорги Костадинов вкара първия гол за успеха на АПОЕЛ (Никозия) срещу сръбския Спартак (Суботица) в контролна среща

Снимка: Владимир Шоков/БТА (ПБ)

Българският национал Георги Костадинов вкара гол за успеха на кипърския шампион АПОЕЛ (Никозия) с 2:1 над сръбския Спартак (Суботица) в контролна среща, която се игра в курорта Златибор. Кипърците са на подготовка в сръбския високопланински курорт и днес започнаха серията си от приятелски мачове.

Костадинов откри резултата в 19-ата минута след разиграване, последвало изпълнение на ъглов удар. Топката беше отбита от сърбите и стигна до границата на наказателното поле. Там Костадинов я посрещна с десния крак и я прати в горния ляв ъгъл на вратаря на Спартак (Суботица).

Пет минути преди края на първата част Апия нахлу в наказателното поле на сърбите и беше повален, а новото попълнение Бен Набуан не сбърка от 11-те метра. През второто полувреме и двамата треньори направиха доста смени, като за АПОЕЛ влязоха нови 11 човека. Сърбите намалиха резултата в 73-ата минута от дузпа, реализирана от Тодорски.

АПОЕЛ (Никозия) спечели шампионската титла на Кипър и се включва във втория кръг на Шампионската лига, където очаква победителя от двойката Ордабаси (Казахстан) – Петрокуб (Молдова), като срещите трябва да се проведат на  на 23/24 юли и 30/31 юли.

Към 00:21 на 01.07.2024 Новините от днес