site.btaИспанката Паула Бадоса надигра Кейти Боултър и продължава напред на "Ролан Гарос"

Снимка: AP Photo/Andrew Medichini

Испанската тенисистка Паула Бадоса победи британката Кейти Боултър с 4:6, 7:5, 6:4 в първия кръг на "Ролан Гарос" в мач, продължил два часа и 8 минути.

Опитната испанка, която се бори с хронична контузия, загуби първия сет, в който допусна два пробива от съперничката си.

Втората част отново бе в полза на Боултър, която набързо поведе с 2:0 и изглеждаше на крачка от крайната победа. Бадоса обаче успя да върне пробива при 4:4, спаси три точки за пробив, като сервираше за 6:5, а след това взе подаването на британката, за да изравни резултата.

Третата част започна с разменени пробиви за 1:1, но Бадоса бе по-концентрирана в края и реализира още първия си мачбол при пробива за 6:4.

Във втория кръг на втория турнир от Големия шлем за годината Бадоса ще играе срещу Юлия Путинцева от Казахстан.

Към 15:16 на 23.07.2024 Новините от днес