site.btaШарл Льоклер спечели и втората тренировка преди Гран при на Емилия Романя във Формула 1

Шарл Льоклер даде най-добро време във втората тренировка на "Имола" / снимка: АП/Luca Bruno

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер даде най-добро време и във втората свободна тренировка преди Гран при на Емилия Романя във Формула 1.

По-рано през деня състезателя от Монако бе най-бърз и в първото занимание с време от 1:16.990 минути, а сега успя да свали повече от секунда и да закове хронометъра в най-бързата си обиколка на 1:15.906 минути.

Втори в тренировката на пистата "Имола" е австралиецът Оскар Пиастри. Пилотът на МакЛарън бе с 0.192 секунди по-бавен от времето на Льоклер. Трети остана японецът Юки Цунода от РБ на 0.380 секунди.

В топ 5 място намериха още британските пилоти на Мерцедес Люис Хамилтън и Джордж Ръсел, съответно на 0.391 секунди и 0.405 секунди.

Шести се нареди съотборникът на Льоклер в тима на Ферари Карлос Сайнс-младши на малко повече от половин секунда, а веднага след него остана лидерът в класирането i трикратен световен шампион Макс Ферстапен (Ред Бул/Нидерландия).

В събота е третата тренировка на "Имола", след което предстои и квалификацията за място в неделното състезание.

Към 15:15 на 27.07.2024 Новините от днес