site.btaБайер Леверкузен победи Хайденхайм в Бундеслигата и записа 32-и мач без загуба във всички турнири

снимка: Tom Weller/dpa via AP

Лидерът в класирането Байер Леверкузен спечели като гост на новака Хайденхайм с 2:1 в събота и поведе с осем точки пред втория Байерн Мюнхен, а същевременно изравни германския рекорд от 32 мача без загуба във всички турнири.

Възпитаниците на Шаби Алонсо поведоха в резултата в края на първото полувремето с попадение на Джереми Фримпонг. Флориан Вирц удари напречната греда в 77-ата минута, но три по-късно направи страхотна асистенция на Амине Адли, който направи 2:0. Хайденхайм намали в 87-ата чрез Тим Клайндиенст.

"Асприните" все още не са губили мач през този сезон, както във вътрешните, така и в европейските клубни турнири, и изравниха рекордната серия на Байерн Мюнхен от 32 мача без поражение от 2020 година.

Байер Леверкузен е на върха в подреждането с 58 точки, осем пред Байерн, който се изправя срещу Бохум в неделя.

Но нито един от съботните мачове не избегна гнева на феновете към Германската футболна лига за нейния спорен план да продаде дял от приходите от медийни права на Бундеслигата на външен инвеститор.  Привържениците отново хвърляха тенис топки на терена в различни моменти от равенството 1:1 на Борусия Дортмунд срещу Волфсбург, победата на Щутгарт с 2:1 срещу Дармщад, триумфа на Унион Берлин с 1:0 при Хофенхайм и успеха на Майнц 05 с 1:0 над Аугсбург. Всички мачове бяха прекъсвани, като понякога играчите трябваше да се връщат в съблекалнята, за да изчакат привържениците да се успокоят. Първото полувреме на двубоя между Щутгарт и Дармщат продължи рекордните 70 минути, вместо обичайните 45 плюс добавено време.

Щутгарт остава трети, на четири точки зад Байерн, след като Серху Гираси откри резултата след удар с глава в 14-ата минута в първия си мач след Купата на африканските нации. Нападателят на Гвинея вече има 18 гола в Бундеслигата за сезона. Махмуд Дауд направи 2:0 в края на двубоя, а в последните секунди Арон Зайдел вкара за новака в елита.

Дармщат вече е на 10 точки от зоната на изпадащите, въпреки че Щутгарт остана с 10 човека на полувремето след втория жълт картон на Паскал Щенцел.

Отборът на Борусия Дортмунд, който е на четвърто място, отново загуби точки, след като завърши 1:1 като гост на Волфсбург. Яник Герхард изравни с глава в 64-ата минута за домакините, след като Никлас Фюлкруг откри в началото на мача за Борусия.

Унион се отдалечи още повече от зоната на отпадане, след като резервата Брендън Ааронсън отбеляза първия си гол в кампанията за успеха с 1:0 срещу Хофенхайм.

Протестите на привържениците очевидно оказаха влияние на играчите, като напрежението доведе до червени картони за Стенли Нсоки и Кевин Фоланд.

Новият треньор на Майнц 05 Бо Хенриксен дебютира начело на тима с победа с 1:0 срещу Аугсбург. Сеп ван ден Берг се разписа през първото полувреме, а Мадс Педерсен от Аугсбург, също датчанин, беше изгонен в края на срещата.

Петият РБ Лайпциг приема Борусия Мьонхенгладбах в късния мач в събота.