site.btaЗлатислава Чуканова спечели първи медал за България на турнира по бокс за Купа "Странджа"

Златислава Чуканова / снимка: БТА

Златислава Чуканова донесе първи медал за България от юбилейното 75-о издание на боксовия турнир за мъже и жени купа "Странджа". Националката в категория до 50 килограма се класира за в зала "София", с което си осигури минимум бронзово отличие.

Чуканова откри програмата днес с отлично изигран мач срещу Айлин Гонсалес от Гватемала. Българката демонстрира майсторство и класа срещу много агресивната и напориста представителка на централноамериканската страна. Чуканова контрира всеки опит на съперничката си да я притиска към въжетата, като на свой ред я засипваше с точни попадения. Така тя взе логично и победата с 5:0 съдийски гласа и в събота, 10 февруари, ще се изправи срещу Зарин Нихат от Индия за място на финала.

Другата българка в категорията Венелина Поптолева отстъпи в равностоен мач на боксьорката на Узбекистан Сабина Бобокулова. Поптолева започна колебливо срещата, след което опита да повиши оборотите и да обърне развоя на събитията. Това обаче не се оказа достатъчно и тя отстъпи с 2:3 гласа.

Към 05:29 на 24.07.2024 Новините от днес