site.btaШампион 2006 постигна нова победа в женското баскетболно първенство на България

Шампион 2006 постигна нова победа в женското баскетболно първенство на България
снимка БТА архив

Шампион 2006 (София) постигна втора поредна победа във втората четворка на женското баскетболно първенство на България. Тимът спечели гостуването си на Академик (Пловдив) с 94:72 (25:16, 25:21, 28:21, 16:14) в двубой от втория кръг.

Шампион 2006 е с пълен актив от два успеха и е начело в класирането, а пловдивчанки са трети с победа и загуба.

Баскетболистките на Ирена Колева доминираха през цялата среща. Още на почивката те водеха с 50:37, а след 30 минути игра имаха аванс от 78:58.

Елена Драгоева беше най-полезна за успеха с 28 точки, 6 борби, 8 асистенции. Анджела Стамболян записа 16 точки, а Албена Соколова има 12 точки и 8 борби.

За домакините се отличиха Анастасия Калева с 27 точки и 5 борби, Ралица Кенарева с 16 точки и Каролина Кирилова с 15.

На 16 февруари Шампион ще гостува на Шоутайм, а ден по-късно Академик ще бъде гост на Дунав Русе.

срещи от втория кръг на втората четворка (втори етап) на женското баскетболно първенство:
Академик (Пловдив) - Шампион 2006 - 72:94 (16:25, 21:25, 21:28, 14:16)

Дунав Русе 2016 - Шоутайм - 54:77 (14:16, 12:20, 20:21, 8:20)

1. Шампион 2006 	2	2	0	196:116	  4 точки
2. Шоутайм	        2	1	1	139:121   3
3. Академик Пловдив	2	1	1	139:156	  3
4. Дунав Русе 2016	2	0	2	 98:179	  2

Към 15:15 на 04.07.2024 Новините от днес