site.btaШампион 2006 надигра Шоутайм в първенството на България по баскетбол за жени

Шампион 2006 надигра Шоутайм в първенството на България по баскетбол за жени
снимка: БТА, архив

Отборът на Шампион 2006 победи варненския Шоутайм с 80:72 (21:8, 16:23, 22:21, 21:20) като домакин в София в двубой от 14-ия кръг от първенството на България по баскетбол за жени.

Успехът бе пети за Шампион 2006 от 13 изиграни мача, докато тимът на Шоутайм допусна девета загуба също от 13 мача. В неделя двата състава ще се срещнат отново в столицата в отложена среща от седмия кръг на шампионата. Двубоят ще се играе от 10 часа в зала „Триадица“ в столицата.

Домакините поеха водачеството от самото начало и не го изпуснаха до края, макар баскетболистките на Шоутайм да намаляваха съществено изоставането си на момента. Шампион 2006 водеше с 37:31 на почивката, а след третата четвърт резултатът бе 59:52.

Елена Георгиева бе най-полезна за успеха на домакините с 22 точки, 7 борби и 4 асистенции.

За гостите от Варна Адриана Балтанова завърши с 21 точки, 6 борби и 4 асистенции.