site.btaБерое (Стара Загора) и Монтана 2003 спечелиха мачовете си от поредния кръг на женското баскетболно първенство на България

снимка: БТА архив

Отборите на Берое (Стара Загора) и Монтана 2003 постигнаха победи във втория кръг на първата четворка от втория етап на женското баскетболно първенство на България.

Берое спечели гостуването си на Рилски спортист в Самоков с 89:66 (14:15, 26:15, 28:22, 21:14) и записа втори успех в тази фаза на шампионата.

Шампионките поведоха в резултата още в средата на втората четвърт и до края доминираха. Старозагорки имаха аванс от 40:30 на почивката, а през второто полувреме преднината им премина границата от 20 точки и до края те нямаха проблеми.

Дебют за домакините направи новото попълнение Драгана Николич, която вкара 3 точки за малко повече от пет минути на игрището.

За Берое се отличи Николина Зубац с 21 точки и 9 борби. Николет Гилдей добави 20 точки, Цветомира Наумова завърши със 17 точки, 5 борби и 8 асистенции. Играещият старши треньор Жаклин Златанова се отчете с 13 точки, 10 борби и 6 асистенции.

За Рилски спортист Вероника Джиков реализира 25 точки, а Радина Илиева наниза 13.

В друга среща от първата четворка Монтана 2003 победи като гост Локомотив (София) със 74:54 (13:10, 18:12, 21:15, 22:17). Баскетболистките от Монтана взеха аванс от 30:18 минута преди края на полувремето и до края доминираха.

За победителките Тери Батъл и Борислава Денчева вкараха по 14 точки, Валентина Горанова добави 13, а Преслава Колева завърши с 11 точки и 7 борби.

Гергана Цекова беше най-добра за Локомотив с 13 точки и 11 борби, Маргарита Иванова реализира 11.

На 3 февруари (петък) Берое ще домакинства на Монтана 2003, докато два дни по-рано Рилски спортист ще посрещне Локомотив (София).

В двубой от първия кръг на втората четворка Шампион 2006 разгроми гостуващия Дунав 2016 (Русе) със 102:44 (32:11, 26:16, 21:13, 23:4).

Елена Георгиева се отличи с 28 точки, 7 борби, 11 асистенции и 9 отнети топки за успеха. Анджела Стамболян записа 26 точки, 7 борби и 10 асистенции. Зехра Селим приключи с 12 точки и 5 борби за Дунав.

Срещи от втория кръг на първата четворка от втория етап на женското баскетболно първенство:

Рилски спортист (Самоков) - Берое (Стара Загора) - 66:89 (15:14, 15:26, 22:28, 14:21)
Локомотив (София) - Монтана 2003 - 54:74 (10:13, 12:18, 15:21, 17:22)

1. Берое Стара Загора 	    2 	2 	0 	193:115 	4 точки
2. Монтана 2003 	    2 	1 	1 	130:123 	3
3. Рилски спортист 	    2 	1 	1 	135:145 	3
4. Локомотив София 	    2 	0 	2 	103:178 	2