site.btaАвстралия се класира за осминафилите на Купата на Азия, Узбекистан победи Индия

Австралия се класира за осминафилите на Купата на Азия, Узбекистан победи Индия
Снимка: AP Photo/Hussein Sayed

Отборът на Австралия си осигури място на осминафиналите на Купата на Азия, след като победи тима на Сирия с 1:0 и има пълен актив от точки в Група "B". Халфът Джаксън Ървайн осигури успеха на австралийците с втория си гол за турнира.

Първата част завърши без попадения, но Ървайн успя да донесе победата на "кенгурата", след като откри резултата и при победата над Индия с 2:0 на старта. "Много съм доволен от играта ни в защита. Два мача запазваме вратата си суха. Можем още да се подобрим", сигурен е селекционерът на Австралия Греъм Арнолд.

Узбекистан е на второ място в групата, благодарение на победата си над Индия с 3:0. Узбеките си осигуриха успеха още през първата част, когато точни бяха Абосбек Файзулаев, Игор Сергеев и Шерзод Насрулаев.

В мач от Група "C" отборите на Палестина и Обединените Арабски Емирства завършиха 1:1. ОАЕ излезе напред в резултата в 23-ата минута, когато точен бе Суллтан Адил. Малко по-късно Калифа Ал Хамади бе изгонен с директен червен картон за нарушение като последен в защита, а палестинците получиха и право да изпълнят дузпа. Тамер Сеям обаче изпусна наказателния удал. Все пак в началото на втората част Бадер Насер от ОАЕ си вкара автогол и резултатът бе изравнен. До края на мача Палестина не успя да материализира численото си предимство на терена и се задоволи с точката.

Към 09:25 на 24.07.2024 Новините от днес