site.btaИран и ОАЕ стартираха с победи в турнира за Купата на Азия

Иран и ОАЕ стартираха с победи в турнира за Купата на Азия
снимка: AP Photo/Aijaz Rahi

Иран разгроми Палестина с 4:1, а Обединените Арабски Емирства (ОАЕ) спечелиха с 3:1 срещу Хонконг в срещи от първия кръг в група "С" на турнира за Купата на Азия по футбол, който се провежда в Катар.

Султан Адил даде аванс на ОАЕ, реализирайки дузпа в 34-ата минута. Куан Чан изравни след почивката, но Зайед Ал-Зааби бързо изведе тима отново напред. Яхиа Ал-Гасани направи резултата 3:1 за ОАЕ в края на мача, след като беше точен от дузпа.

Иран постигна лесен успех над Палестина. Карим Ансарифард откри за иранците още във 2-ата минута, а след това Шоджа Халилзадех и Мехди Гайеди направиха резултата 3:0. Тамер Сеям върна един гол в добавеното време на първата част, след което Сардар Азмун оформи крайното 4:1 в 55-ата минута.

Към 09:23 на 24.07.2024 Новините от днес