site.btaЯпония започна участието си на Купата на Азия със зрелищна победа над Виетнам

Япония започна участието си на Купата на Азия със зрелищна победа над Виетнам
Япония победи Виетнам в първия си мач на Купата на Азия в Катар / снимка: АП/Thanassis Stavrakis

Четирикратният шампион в турнира за Купата на Азия Япония започна участието си в надпреварата в Катар с успех с 4:2 над Виетнам в двубой от група "D".

"Самураите", които са финалист от последното издание, откриха резултата още в 11-ата минута чрез Такуми Минамино, но Виетнам, който бе сочен за абсолютен аутсайдер, успя да направи обрат след голове на Дин Бак Нгуен и Фам Туан Хай в 16-ата и в 33-тата минута.

До почивката обаче в мача се случи още един обрат, след като в 45-ата минута Минамино изравни за 2:2 с второто си попадение, а в добавеното време нападателят на Реймс Кейто Накамура се разписа за 3:2.

През втората част японците намалиха оборотите, но продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена. Превъзходството им даде резултат в 85-ата минута, когато Аясе Уеда оформи успеха им.

Другият мач от групата, в която са още Ирак и Индонезия, е в понеделник.

Към 09:25 на 24.07.2024 Новините от днес