site.btaСаудитска Арабия стартира с щастлив успех над Оман за Купата на Азия

Саудитска Арабия стартира с щастлив успех над Оман за Купата на Азия
снимка: AP Photo/Aijaz Rahi

С гол в сетния миг на мача Саудитска Арабия победи Оман с 2:1 в среща от група F на турнира за Купата на Азия. Саудитският тим, смятан за един от претендентите за крайната победа, изоставаше с 0:1 на препълнения стадион Халифа. Но гол на Али Ал Булайхи в 96-ата минута, потвърден с ВАР, им осигури успеха.

Вече течаха последните секунди на добавеното време, резултатът беше 1:1. И тогава Ал Булайхи вкара от близо топката във вратата с глава след центриране от свободен удар. Страничният съдия веднага вдигна и размаха флага, за да сигнализира за засада. Но проверката със системата за видеоповторения (ВАР) потвърди гола за отбора, воден от италианската звезда Роберто Манчини.

"Голът е подарък за саудитския народ!", радваше се след края на мача авторът на попадението, докато от трибуните му хвърлиха да надува зелен балон със саудитски символи.

Победата дава три точки на отбора, колкото има и Тайланд след победата по-рано вчера с 2:0 над Киргизстан в същата група.

Оман обаче създаде доста трудности на саудитите, след като излезе напред в резултата в 14-ата минута. Това стана след контраатака и ъглов удар за Саудитска Арабия. Топката беше изритана напред, а защитникът Хасан Ал Тамбакти подсече едва влезлия на скорост в наказателното поле Мухсен Ал Гасани. След преглед с ВАР съдията Шон Евънс (Австралия) посочи точката за дузпа, а от 11-те метра Салах Ал Яхияей вкара за 1:0. След това тимът на Оман – прибран и дисциплиниран в защита, не позволи кой знае какви проблеми за вратаря си Ибрахим Ал Мукани, а при повече прецизност при контраатаките можеше да увеличи преднината си. Но в 78-ата минута Саудитска Аралия изравни чрез Абдулрахман Гарееб, който оползотвори подаване на Али Лажами, а в добавеното време стигна до победата по крайно щастлив начин.

Към 11:11 на 24.07.2024 Новините от днес