site.btaПобедно начало за българския волейбол през 2024 година

Победно начало за българския волейбол през 2024 година
снимка: БФВолейбол

Новата година започна победно за България при националните отбори по волейбол. В първия официален мач мъжете под 20 години спечелиха срещу Черна гора с 3:1 (27:29, 25:12, 25:16, 25:14) в Румъния. Двубоят даде начало на първия квалификационен турнир за Европейско първенство.

Състезателите, водени от Мирослав Живков, допуснаха подценяване в първия гейм и загубиха драматично с 27:29. Това по никакъв начин не ги притесни. Във втората част България доминираше и изравни при 25:12.

В третия и четвъртия гейм българите не допуснаха изненада - 25:16 и 25:14. Най-силно се представиха Александър Къндев, Костадин Козелов и Георги Бъчваров.

Следващият мач на "трикольорите" е срещу Турция утре от 16:00 часа. Само първият в класирането отива директно на Европейско първенство. За втория и третия в подреждането има още една квалификация през април.

Към 13:30 на 24.07.2024 Новините от днес