site.btaМъжкият тим на България претърпя поражение от домакините във втория си мач на Европейската отборна квалификация по бадминтон във Франция

Мъжкият тим на България загуби от домакините от Франция с 0:5 във втория си мач на Европейската отборна квалификация по бадминтон в Ер-сюр-ла-Лис (Франция).

В срещите на сингъл французинът с български корени Тома Жуниор Попов победи Илиян Стойнов с 21:9, 21:7 за 29 минути, брат му Христо Попов надделя над Станимир Терзиев с 21:5, 21:10 за 24 минути, а Арно Меркъл спечели срещу Стилян Макарски с 21:4, 21:13 за 18 минути.

На двойки Христо Попов и Тома Жуниор Попов постигнаха успех над Иван Русев и Илиян Стойнов с 21:15, 14:21, 21:9 за 51 минути, а Маел Катоен и Люка Реноар победихяа Пейо Бойчинов и Стилян Макарски с 21:16, 21:12 за 23 минути.

България е в група 1 с домакините от Франция, Словения и Италия. Националите загубиха от Италия с 1:4 в първия си мач, а утре ще играят със Словения.

Към 15:19 на 27.07.2024 Новините от днес