site.btaПетър Мицин не успя да се класира за финал на 400 метра свободен стил на олимпийския турнир по плуване

Петър Мицин (коридор 2) преди старта на 400 метра свободен стил на олимпийския турнир по плуване в Париж Снимка: Димитър Вельов/БТА

Европейският шампин за юноши Петър Мицин се класира на 21-о място на 400 метра свободен стил на олимпийския турнир по плуване в Париж.

Под погледа на президента на Република България Румен Радев, председателят на БОК Стефка Костадинова и спортният министър Георги Глушков от трибуните в зала "Ла Дефанс Арена“ 18-годишният световен рекордьор в дисциплината за юноши Мицин финишира на седма позиция във последната петата серия с 3:49.30 минути.

Той остана на почти пет секунди от личното си постижение (3:44.31 минути), което щеше да бъде достатъчно за класиране на финала довечера, в който с последни осми резултат влезе германецът Оливер Клемет с 3:45.75 минути.

Най-бърз в сериите беше друг германец Лукас Мертенс с 3:44.13 минути.

След състезанието държавният глава се отправи към олимпийското село, където заедно с председателят на БОК Стефка Костадинова ще се срещне със спортисти от българската делегация.

Мицин пък започва поготовка за участието си на 200 бътерфлай на 30 юли.