site.btaЖенският отбор на България се класира за плейофите в Лигата на нациите

Женският отбор на България се класира за плейофите в Лигата на нациите
снимка: БФС

Женският национален отбор на България постигна успех при участието си в дебютното издание на УЕФА Лига на нациите. Тимът, воден от Силвия Радойска, се класира за плейофите за промоция в Лига "В", като се нареди сред най-добрите състави, завършили на второ място в групите си в Лига "C" на турнира. В последната си среща от основния етап на надпреварата българките достигнаха до изключително драматично равенство 2:2 като домакини на Република Северна Македония.

Срещата, която се игра на стадион "Васил Левски" в София, предложи голове, обрати и емоции, които в крайна сметка бяха с положителен знак за българския тим. Селекцията на Силвия Радойска отстъпваше с 0:2 в резултата след попаденията на Рочи и Максути. В 71-ата минута обаче гостенките останаха в намален състав след червения картон на Коларовска и това се оказа повратен момент в сблъсъка.

Първо влязлата като резерва Леонора Желева успя да намали резултата в 85-ата минута, а секунди преди края на мача Полина Ръсина, която ден преди срещата получи предложение за брак, оформи крайното 2:2 и донесе скъпоценната точка на България.

Така българките събраха актив от 5 точки и той се оказа достатъчен да финишират сред най-добрите втори тимове в Лига "C" заедно с отборите на Латвия и Черна гора. На 11 декември България ще научи името на съперника си в плейофите за промоция, като това ще е някоя от селекциите, завършили на трето място в групите си в Лига "B".

Баражите ще са в два мача на разменено гостуване и ще се проведат през пролетта на следващата година.

Съставът на България: Роксана Шахънска, Мариела Недева (78-Полина Ръсина), Яница Иванова, Николета Бойчева, Кристиана Караиванова, Ивана Найденова (69-Виктория Адрианова), Йоана Станкова, Лора Петрова, Александра Янева (69-Леонора Желева), Димитра Иванова (87-Силвия Кефалова), Евдокия Попадинова (87-Симона Петкова)
селекционер: Силвия Радойска
голмайстори: 0:1 Рочи 11, 0:2 Максути 62, 1:2 Желева 85, 2:2 Ръсина 90

Към 14:30 на 24.07.2024 Новините от днес