site.btaШиникова се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис УТА 125 във Варшава

Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис УТА 125 във Варшава
снимка: БФ Тенис

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис УТА 125 турнира на твърди кортове в полската столица Варшава с награден фонд 115 хиляди долара.

Българката победи във втория си мач от надпреварата номер 189 в света Дестъни Аява (Австралия) с 6:1, 6:4 за 67 минути.

Шиникова направи три пробива по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя преодоля пасив от 1:3, а в края направи серия от четири поредни гейма и стигна до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите българката, която заработи 27 точки за световната ранглиста и 4000 долара от наградния фонд, ще играе срещу победителката от двубоя между Линда Климовичова (Чехия) и Алиша Паркс (САЩ).

Към 16:21 на 24.07.2024 Новините от днес