site.btaЛевски София записа победа срещу Раковски-1964 в шампионата по волейбол за мъже

Левски София записа победа срещу Раковски-1964 в шампионата по волейбол за мъже
снимка: БТА

Левски София победи с 3:1 (25:8, 25:18, 25:27, 25:21) като гост Раковски-1964 в мач от осмия кръг в първенството по волейбол за мъже.

Двубоят започна със сериозно превъзходство за гостите, които поведоха с 20:15, за да приключат първия гейм при 25:18.

Във втората част картината на полето беше почти идентична, като отново се стигна до 25:18 за "сините".

Отборът от Севлиево се върна в срещата след драматично 27:25 в своя полза, но след това Левски не допусна повече изненади и приключи мача след 25:21.

Най-резултатен за победителите стана Владимир Гърков с 19 точки. Съотборникът му Арександър Къндев добави още 14 точки.

За домакините с 16 точки се отличи Калоян Вълчинов.

В класирането Левски София е на втора позиция, докато Раковски заема 12-то място.

В друга среща от кръга Добруджа 07 загуби с 2:3 (25:22, 20:25, 20:25, 25:16, 12:15) срещу гостуващия Марек Юнион-Ивкони. Дупничани изоставаха с 0:1, но постигнаха обрат до 3:2 за втория си успех през кампанията.

Димитър Дулчев реализира 27 точки за победителите, а Маркус Уускари завърши с 22 точки за отбора от Добрич.