site.btaИспанецът Хауме Масия спечели титлата в клас Мoto3 след триумф в надпреварата за Гран При на Катар

снимка: AP Photo/Peter Dejong

Испанецът Хауме Масия спечели титлата в клас Мoto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като беше най-бърз в предпоследното състезание за сезона Гран При на Катар.

На пистата "Лусаил" състезателят на "Леопард Рейсинг" измина 18-е обиколки за 33:50.694 минути. Така той записа десета победа в кариерата си в Moto3, но за първи път става световен шампион.

Испанецът Масия дойде в Катар, водейки в шампионата с 13 точки и трябваше да надмине съперника си Аюму Сасаки с 12 точки, за да вземе титлата кръг преди края.

Стартирайки от 10-о място на решетката в Катар, Масия показа стабилни нерви в хаотичните 16 обиколки. На няколко пъти той и Сасаки се сблъскаха с пистата, а два пъти дори беше агресивен при изпреварването на японеца и получи предупреждение за поведението си.

Масия изпревари с 0.068 Давид Алонсо (Испания GASGAS Aspar Team), а трети е Дениз Йонджу (Турция, Red Bull KTM Ajo) с пасив от 0.163 секунди.

Сасаки се опита да се върне в челната тройка, но в последната обиколка се сблъска с един от съперниците отпред, за да финишира на шесто място.

Хауме Масия е недостижим на върха в генералното класиране с 271 точки, следван от Сасаки и Давид Алонсо (Испания GASGAS Aspar Team), които имат съответно 243 и 225 точки.

Последният кръг за сезона е във Валенсия на 26 ноември.

Към 15:48 на 18.05.2024 Новините от днес