site.btaТунгара вкара единствения гол за победа на Арда срещу Берое

Тунгара вкара единствения гол за победа на Арда срещу Берое
Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 17-ия кръг на efbet Лига между Арда (Кърджали) и Берое (Стара Загора):

Арда (Кърджали) - Берое (Стара Загора) - 1:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Абубакар Тунгара 72
стадион: "Арена Арда", Кърджали
главен съдия: Иво Андреев
жълти картони: Лъчезар Котев (Арда); Енцо Ойос (Берое).
състав на Арда: Иван Дичевски, Умар Сако, Абубакар Тунгара (81-Пламен Крачунов), Преслав Боруков (73-Тонислав Йорданов), Мартин Стойчев, Ебенезер Окезие, Джелал Хюсеинов, Радослав Цонев (81-Илия Юруков), Ел Мами Тетах (58-Иван Тилев), Лъчезар Котев и Станислав Иванов.
състав на Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Минго, Лучано Скуадроне (88-Енцо Еспиноса), Джорди Говеа, Леандро Годой, Джани Политино (76-Стефан Гаврилов), Едвин Ласо, Енцо Ойос, Тиаго Сейхас (76-Майк Севайос) и Вини Трибуле.

Абубакар Тунгара вкара единствения гол през второто полувреме и Арда (Кърджали) надви Берое (Стара Загора) с 1:0 в мач от 17-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така отборът на Александър Тунчев се изкачи на пето място с 28 точки и една повече от Левски.

Арда създаде първото положение в мача след около половин час игра. Станислав Иванов изпрати далечно центриране в наказателното поле и Преслав Боруков надскочи вратаря на гостите Родриго Ачинели, но позицията бе много неудобна и нападателят нямаше как да изпрати топката във вратата.

Далечен шут на Леандро Годой бе първата заплаха за вратата на Иван Дичевски, който обаче спаси с плонж. В добавеното време Станислав Иванов пък намери Абубакар Тунгара непокрит в наказателното поле, но защитник отрази удара с глава и първото полувреме завърши наравно 0:0.

Боруков отправи точен удар в началото на втората част, но отново не успя да даде предимство на домакините. Това обаче се случи в 72-та минута, когато Радослав Цонев центрира след нарушение и Тунгара отклони топката с глава в мрежата на Берое.

Тонислав Йорданов, който влезе в игра през второто полувреме на мястото на Боруков, удари напречната греда в добавеното време и Арда спечели с 1:0. Това остави Берое на осмо място в класирането с актив от 21 точки.