site.btaАймен Суда вкара два гола за пълен обрат на Пирин срещу ЦСКА 1948

Аймен Суда вкара два гола за пълен обрат на Пирин срещу ЦСКА 1948
Суда (ляво) бе точен в 68-та и 86-та минута / Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 17-ия кръг на efbet Лига между Пирин Благоевград и ЦСКА 1948:

Пирин Благоевград - ЦСКА 1948 - 2:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Бирсент Карагарен 56, 1:1 Аймен Суда 68, 2:1 Аймен Суда 86
стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Мартин Великов
жълти картони: Борис Тютюков, Венцислав Бенгюзов, Аймен Суда, Георги Върбанов (Пирин); Неделко Пишчевич, Симеон Василев (ЦСКА 1948)
състав на Пирин: Максим Ковальов, Аймен Суда, Аюб Батас, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Борис Тютюков (72-Симеон Александорв), Венцислав Бенгюзов (90-Георги Върбанов), Дмитро Семенив, Иван Тасев (86-Илиан Костов), Христо Попадийн и Юго Комано.
състав на ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Георги Русев, Емил Ценов (82-Никола Илиев), Ерденис Гурища, Емил Виячки, Ивайло Чочев, Неделко Пишчевич (72-Талис), Педриньо (23-Бирсент Карагарен), Елитон, Радослав Кирилов (82-Аерон Зинга) и Симеон Василев.

Аймен Суда вкара два гола за обрат през второто полувреме и Пирин Благоевград победи ЦСКА 1948 с 2:1 като домакин в мач от 17-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "орлетата" се доближиха на две точки зад Локо София и Славия, а "червените" останаха с една зад Левски.

ЦСКА 1948 направи първото голово положение в 27-та минута след пробив на Радослав Кирилов отляво. Той преодоля Дмитро Семенив на границата на наказателното поле и подаде на Георги Русев, който продължи към Ивайло Чочев. Ударът на халфа от 11 метра обаче бе блокиран от Андрей Йорданов.

Даниел Наумов отрази шут на Юго Комано секунди по-късно, а Чочев не успя да уцели вратата още два пъти от удобни позиции. Така първото полувреме завърши при нулево равенство.

Драмата бе през втората част. ЦСКА 1948 стигна до гол в 53-та минута, след като центриране попадна в свободния Емил Ценов и той вкара с лекота. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка на Чочев.

"Червените" все пак поведоха три минути по-късно, когато получиха дузпа за нарушение на Венцислав Бенгюзов срещу Георги Русев. Максим Ковальов отрази удара на Чочев от бялата точка, но Бирсент Карагарен се разписа на добавка за 1:0.

Пирин изравни в 68-та минута. Юго Комано проби отдясно и стреля, а Наумов изби топката право на пътя на Аймен Суда, който я изпрати в мрежата на гостите с глава. Французинът се разписа за втори път в 86-ата минута, когато получи пас от Андрей Йорданов, преодоля бранител на "червените" и вкара в близкия ъгъл за 2:1.

С тази победа Пирин е 14-и с 15 точки и по две зад Локо София и Славия. ЦСКА 1948 пък остана на шестото място с точка зад Левски и една пред Арда.