site.btaЦСКА 1948 спечели минимална победа срещу Левски с гол на Педриньо през второто полувреме

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 16-ия кръг на efbet Лига между отборите на ЦСКА 1948 и Левски:

ЦСКА 1948 - Левски - 1:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Педриньо 59
червен картон: Антонио Вутов 80 (ЦСКА 1948)
стадион: "Витоша", Бистрица
главен съдия: Драгомир Драганов
жълти картони: Педриньо, Симеон Василев, Антонио Вутов (ЦСКА 1948); Рикардиньо (Левски).
състав на ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Емил Виячки, Педриньо (73-Радослав Кирилов), Неделко Пишчевич, Ерденис Гурища, Георги Русев (90-Раян Бидунга), Емил Ценов (62-Парвиз Умарбаев), Симеон Петров, Симеон Василев и Бирсент Карагарен (62-Антонио Вутов).
състав на Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Цунами, Роналдо, Асен Митков (72-Рикардиньо), Джавад Ел Джемили, Хосе Кордоба, Дарлан (83-Асен Чандъров), Кристиан Димитров, Марин Петков (72-Патрик-Габриел Галчев) и Асими Фадига (82-Андриан Краев).

Педриньо вкара красив гол от далечно разстояние през второто полувреме и ЦСКА 1948 победи Левски с 1:0 в мач от 16-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "червените" попаднаха в топ 6 на мястото на Арда (Кърджали) и изостават само с точка от "сините" в генералното класиране.

Левски създаде най-доброто положение за гол през първата част. В 40-ата минута Джавад Ел Джемили стреля извън наказателното поле и Даниел Наумов отрази удара, но топката попадна в Марин Петков. Той опита да вкара на добавка, но удари греда.

ЦСКА 1948 бе близо до гол след половин час игра, когато Симеон Петров надскочи Хосе Кордоба при центриране и стреля, но топката премина покрай страничната греда. Георги Русев пък се откъсна два пъти сам срещу вратаря Пламен Андреев и в двата случая беше спрян със засади.

Първото положение за второто полувреме бе за Левски. Асими Фадига овладя топката по дясното крило, дриблира към центъра и стреля от далечно разстояние, но ударът бе твърде слаб и бе уловен с лекота от Наумов. ЦСКА 1948 отговори с идентична ситуация, но и с гол. В 59-ата минута Педриньо опита диагонален удар от далеч и го изпълни по перфектен начин, изпращайки топката в ъгъла за 1:0.

Левски отговори с красива атака отляво. Ел Джемили финтира съперник и изведе по крилото Цунами, който центрира по земя и намери Патрик-Габриел Галчев на далечна греда. Ударът на българския национал обаче беше неточен.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 80-ата минута. Юношата на "сините" Антонио Вутов ритна Пламен Андреев в лицето в борба за топка и бе изгонен от игра след видеопреглед. Левски създаде положение само пет минути по-късно, след като Ел Джемили подаде на Галчев зад гърба на отбраната и той намери Роналдо на чиста позиция край дузпата, но бразилецът стреля покрай вратата.

Това бе последното чисто положение в мача и ЦСКА 1948 спечели двубоя срещу Левски с 1:0.

Към 14:24 на 24.07.2024 Новините от днес