site.btaБалкан се справи с Рилски спортист като домакин в Националната баскетболна лига

Балкан се справи с Рилски спортист като домакин в Националната баскетболна лига
снимка: Национална баскетболна лига

Шампионът Балкан победи Рилски спортист с 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19) като домакин в Ботевград в двубой от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). С третия си успех до момента баскетболистите на Балкан държат място в топ 3 на временното класиране заедно с лидера Черноморец и Спартак Плевен, докато самоковци допуснаха трето поредно поражение и продължават с актив 1-3. Рилски спортист бе воден от треньора Любомир Киров след обявеното в минутите преди срещата напускане на досегашния наставник Младен Манойлович.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща и не позволиха на Рилски спортист да поведе в нито един моменти. Балкан стартира много силно и за 10 минути игра поведе с 25:7. Последва още по-резултатна втора четвърт и на почивката ботевградчани водеха с 26 точки разлика – 52:26.

Гостите от Самоков подобриха играта си през второто полувреме и след почивката успяха да намалят изоставането си до 51:62 преди последния период. Балкан допусна скъсяване на разликата до 7 точки при оставащи четири минути – 71:64, но удържа водачеството до края.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха на домакините с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Малик Топин се включи с 13 точки и 8 борби.

Чавдар Костов реализира 25 точки за Рилски спортист, а Джоузеф Лоусън се отчете с 21 точки и 7 борби. Гостите загубиха Алекс Симеонов още в края на първата част заради контузия на глезена, а мача пропусна Крис Минков, който ще отсъства около месец, тъй като е претърпял операция на рамото. Контузени в лагера на самоковци са още Майкълин Скот и Крейг Осаихвувуомван.

За Балкан предстои домакинство на португалския Спортинг Лисабон в турнира за Купата на ФИБА Европа на 1 ноември, а след това на 4 ноември посреща Спартак Плевен в петия кръг на НБЛ. Ден по-късно Рилски спортист ще бъде домакин на Берое.

Срещи от четвъртия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Балкан – Рилски спортист         – 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19)
Черно море Тича – Спартак Плевен – 69:83 (16:20, 15:20, 22:24, 16:19)

Ямбол – Берое

в понеделник:
Левски – ЦСКА

от четвъртък:
Черноморец – Миньор 2015 – 101:66 (25:16, 23:18, 29:17, 24:15)

Шумен – Академик Пловдив – 78:80 (17:20, 22:22, 18:24, 21:14)

9. Академик Пловдив  4	1  3	310:358  5
10. Миньор 2015      4	1  3	257:366  5
11. Берое            3	1  2	242:248  4
12. Черно море Тича  4	0  4	296:352  4

Към 15:26 на 02.06.2024 Новините от днес