site.btaЧерноморец се справи без проблеми с Миньор 2015 в Националната баскетболна лига

Черноморец се справи без проблеми с Миньор 2015 в Националната баскетболна лига
снимка: БТА, архив

Отборът на Черноморец победи Миньор 2015 с 101:66 (25:16, 23:18, 29:17, 24:15) като домакин в Бургас в първа среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе четвърти пореден за бургазлии от началото на сезон 2023/2024 и ги върна на първото място във временното класиране. Тимът на Миньор допусна трета загуба от четирите си срещи до момента.

Домакините доминираха през целия мач, а най-голямата разлика достигна 35 точки. До почивката Черноморец дръпна с 48:34, а след третата част резултатът бе 77:51, като до края гостите не успяха да се противопоставят на вицешампионите.

Травис Макконико бе най-резултатен за Черноморец с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции, а по 16 точки добавиха Христо Захариев и Тони Троша.

За Миньор 2015 Александър Милов завърши с 13 точки, 2 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг Черноморец ще приеме Ямбол на 4 ноември, а два дни по-късно Миньор 2015 посреща тима на Шумен в зала „Триадица“ в София.

Срещи от четвъртия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Черноморец – Миньор 2015 – 101:66 (25:16, 23:18, 29:17, 24:15)

6. Ямбол             3	2  1	247:250  5
7. Миньор 2015       4	1  3	257:366  5
8. Рилски спортист   3	1  2	235:209  4
9. Берое             3	1  2	242:248  4
10. Шумен            3	1  2	245:255  4
11. Черно море Тича  3	0  3	227:269  3
12. Академик Пловдив 3	0  3	230:280  3

Към 05:26 на 05.07.2024 Новините от днес