site.btaЦСКА нанесе първа загуба на Левски в Националната баскетболна лига

ЦСКА нанесе първа загуба на Левски в Националната баскетболна лига
снимка: БТА

Отборът на ЦСКА победи Левски с 85:72 (20:14, 18:15, 21:22, 26:21) като гост в зала "Триадица" в София в оспорван последен мач от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

"Червените" записаха трети успех от началото на сезона, а за "сините" поражението бе първо от четири изиграни срещи.

ЦСКА взе аванс от 6 точки след началните 10 минути игра при 20:14. Гостите имаха леко превъзходство през първата четвърт, поведоха с 5 точки при 12:7, но "сините" изравниха преди баскетболистите на ЦСКА отново да дръпнат в резултата.

"Червените" задържаха преднината си и в средата на втората част поведоха с 9 точки при 27:18, а ситуацията при домакините се усложни след като центърът Джон Флорвиъс натрупа 4 лични нарушения. Авансът на гостите достигна 14 точки при 38:14 в последните две минути на първото полувреме, но  Левски успя да намали изоставането си до 29:38 на почивката.

"Сините" започнаха по-добре второто полувреме и се доближиха на 2 точки при 39:41 в първите три минути от третата част, но ЦСКА не позволи изравняване за момента. Центърът на гостите Кейлъб Уесън също натрупа 4 лични нарушения, а Левски намали пасива си до 47:48 при оставащи три минути от периода.

Момчил Кадиев изведе домакините напред за първи път за 49:48, но Брандън Йънг, Васил Бачев и дебютиралият Божидар Аврамов бързо върнаха водачеството на "червените" с три поредни тройки и преди последната част резултатът бе 59:51 за ЦСКА.

С нова тройка Васил Бачев увеличи аванса на "червените" до 10 точки при 71:61 при оставащи по-малко от шест минути в срещата, но Левски намали до 4 точки - 67:71 пасива си за по-малко от минута. В заключителните моменти напрежение не липсваше, като старши реферът Мартин Хорозов изгони президента на домакините Константин Папазов заради изразено недоволство от съдийските отсъждания. До края на мача гостите удържаха опитите на "сините" да се доближат отново и стигнаха до победата.

Кейлъб Уесън бе най-резултатен за ЦСКА с 24 точки и 9 борби. Брандън Йънг допринесе с 20 точки и 9 асистенции, Васил Бачев реализира 15 точки, а Георги Боянов се включи с "дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби. За "червените" мача пропуснаха Маркъс Хамънд и Венцислав Петков.

За Левски Златин Георгиев отбеляза 18 точки, 3 борби и 5 асистенции, а 17 точки вкара Алън Арнет. Включилият се отлично Момчил Кадиев и центърът Джон Флорвиъс добавиха по 12 точки.

В следващия кръг от НБЛ на 4 ноември ЦСКА посреща Черно море Тича, докато на 6 ноември Левски ще гостува на Академик Пловдив.

Срещи от четвъртия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Левски – ЦСКА                    – 72:85 (14:20, 15:18, 22:21, 21:26)

от събота:
Ямбол – Берое                    – 83:98 (14:31, 34:17, 19:17, 16:33)
Балкан – Рилски спортист         – 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19)
Черно море Тича – Спартак Плевен – 69:83 (16:20, 15:20, 22:24, 16:19)

Шумен – Академик Пловдив         – 78:80 (17:20, 22:22, 18:24, 21:14)

от четвъртък:
Черноморец – Миньор 2015         – 101:66 (25:16, 23:18, 29:17, 24:15)

10. Академик Пловдив 4	1  3	310:358  5
11. Миньор 2015      4	1  3	257:366  5
12. Черно море Тича  4	0  4	296:352  4

Към 05:20 на 05.07.2024 Новините от днес