site.btaНационалите по баскетбол на колички започнаха с победа на Европейското първенство в Сараево

снимка: БФБаскетбол, архив

Националният отбор на България по баскетбол на колички започна с победа участието си на Европейското първенство в Дивизия C, което се провежда в Сараево (Босна и Херцеговина). На старта на турнира тимът се наложи над Дания с 55:36 след по-силно първо полувреме.

В сряда баскетболистите на Антонио Кулиандро ще се изправят срещу Чехия, а срещата е по програма от 11:00 часа.

Българите допуснаха изоставане от 5 точки в началните минути, но бързо стигнаха до пълен обрат и поведоха с 14:9 след първата част. Те се възползваха от многото грешки на съперника и продължиха да трупат аванс, като на почивката се откъснаха с 32:16 след 15 точки на Георги Иванов.

След паузата играта беше сравнително по-равностойна, но националите поддържаха двуцифрена преднина, която на два пъти достига и 20 точки, и не я изпуснаха до последно.

Георги Иванов завърши с 22 точки, 8 борби и 5 асистенции за успеха. Персиян Еленков добави 17 точки и 8 борби.

Към 00:23 на 21.05.2024 Новините от днес