site.btaАрина Сабаленка продължава в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис

снимка: АП

Арина Сабаленка от Беларус се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставената под номер 2 разгроми Клара Бурел (Франция) с 6:1, 6:1 за час игра.

Сабаленка отстрани Бурел в третия кръг и преди година, а шампионката от Откритото първенство на Австралия нямаше и този път никакви проблеми, завършвайки мача с 22 печелишви удара на корт "Луис Армстронг".

Беларускинята, която е полуфиналистка в Ню Йорк в последните две години, спечели първите пет гейма на мача и последните пет, за да стигне до успеха.

"Много съм доволна от представянето си. Мисля, че играх наистина страхотен тенис", каза тя пред медиите.

В четвъртия кръг Сабаленка ще играе с 13-а поставена в схемата рускиня Даря Касаткина, която елиминира белгийската квалификантка Грет Минен с 6:3, 6:4 за 88 минути.

Американката Медисън Кийс също продължава напред в турнира след успех над 13-а в схемата Людмила Самсонова (Русия) с 5:7, 6:2, 6:2 за 2:08 часа, след като направи четири пробива и веднъж загуби подаването си.

Към 20:29 на 30.06.2024 Новините от днес