site.btaКаролина Мухова и Сорана Кърстя се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис

снимка АП

Чехкинята Каролина Мухова и румънката Сорана Кърстя се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Десетата поставена в схемата Мухова победи Синю Ван (Китай) с 6:3, 5:7, 6:1 за 2:34 часа. В третия сет тя доминираше изцяло и даде само гейм на съперничката си.

Чехкинята, полуфиналистка от Откритото първенство на Австралия през 2021-а, пристигна в Ню Йорк с рекордно класиране в световната ранглиста в своята кариера, след като достигна до финал в Синсинати по-рано през август.

"Върнах се към моята игра, в която често променят ритъма на разиграванията. Това беше ключът към успеха", каза Мухова пред публиката на стадион "Луис Армстронг" в интервюто си след мача,  в който записа 32 печеливши удара.

Следващата съперничка на чехкинята ще бъде румънката Сорана Кърстя, която елиминира олимпийската шампионка от Токио 2020 и 15-а поставена Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:3, 6:3 за 85 минути.

По-късно тази нощ водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) ще срещне номер 20 Елена Остапенко (Латвия) в спор за място на четвъртфиналите.

Към 18:23 на 30.06.2024 Новините от днес