site.btaКарлос Алкарас продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ

Карлос Алкарас продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ
снимка АП

Испанецът Карлос Алкарас продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Водачът в световната ранглиста победи британеца Даниел Еванс с 6:2, 6:3, 4:6, 6:3 за 3:11 часа и продължава в четвъртия кръг на турнира от Големия шлем за трета поредна година.

"Той е труден противник. Винаги иска да e близо до мрежата. Страхотни слайсове, добро докосване на топката. Мисля, че това е и моята игра, така че изиграхме доста добър мач. Хората харесаха тази среща. Направихме страхотни точки, страхотни удари, много различни ситуации в сравнение с други мачове. Наистина съм щастлив, че успях да премина напред и да играя отново в четвъртия кръг", заяви испанецът в интервюто си на корта.

26-ият поставен Еванс взе третата част, за да стане първият играч, от когото Алкарас губи сет от началото на турнира, но световният номер 1 в крайна сметка беше твърде постоянен за британеца. Испанецът записа 60 печеливши удара срещу 28 на Еванс, за да подобри резултата си срещу него до 3-0 победи.

В четвъртия сет 20-годишният Алкарас направи пробив за 4:2 и затвори двубоя с първия си мачбол.

Следващият съперник на испанския тенисист ще бъде Матео Арналди (Италия), който елиминира номер 16 Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 6:4, 6:3 за 1:57 час. Това ще бъде първа среща между двамата, а Алкарас се стреми да стане първият, който защитава титлата си в Ню Йорк след Роджър Федерер през 2008 година.

"Очевидно се концентрирам ден за ден. Защитата на титлата тук е цел за мен. Знам, че никой не е защитавал трофея след Роджър Федерер, така че бих искал да бъда част от историята на турнира заедно с него. Това е основната ми цел", добави номер 1 в световната ранглиста.

Към 18:19 на 30.06.2024 Новините от днес